Chorvatsko den čtvrtý

11.06.2024

Začínáme snídaní v 8:00. Pro některé je to velmi brzy, protože si do 4hodin ráno povídají. To je ale jejich volba. O půl jedné je polévka, dnes s kuřecím masem a zeleninou. Kolikrát si misku naplníš, je na Tobě…nikdo to nehlídá. Večeři máme v šest. Vždy jsou 2 varianty. Z 80% je to pořád pizza…, ale sem tam někdo využije i nabídku zeleninového salátu extra.

Program zájezdu je také daný. Jeli jsme na ozdravný pobyt k moři a ne proto, abychom díky únavě seděli na baráku. I tady si mohou vybrat z nabídky činností…plavat, šnorchlovat, povídat si, hledat ježky, hvězdice a jinou vodní havěť, hrát hry, procházet se mezi stánky, číst si nebo jen tak čučet do nebe…ale také prozkoumávat okolí. Dnes jsme se vydali s 10ti dobrovolníky na druhou stranu pláže. Asi hodinu jsme kopírovali moře v lesním i skalnatém terénu. Nádherné výhledny na blankytnou modř vody. Na konečné jsme narazili na starý vybydlený asi hotel, který chtěli všichni prozkoumat. Jaké úžasné překvapení…Původně velmi zajímavá architektonická stavba byla nyní proměněna na jakési „muzeum“ grafiti mezi stavebním „bordelem“. Foťáky se nezastavili. Mrkněte v příloze.

Večer je rozchod na promenádě…kdo chodit nechce, může ležet na lehátku u moře a poslouchat šplouchání vln a racky.

Pozn. dnes večer probíhá kontrola pořádku na pokojích. Původně jsme to vůbec nechtěli řešit, ale když jsme zjistili, že pokojíčky vypadají jako sběrný dvůr, museli jsme zakročit…

Lenka Rudolfová