CESTA ZA „MALOU LOUŽI“

02.06.2022

CESTA ZA „MALOU LOUŽI“ ANEB ODERŠTÍ KOMENĎÁCI DOBYLI ANGLII (LONDÝN 22. – 27. 5.)

Po dvouleté koronavirové pauze se nám opět naskytla možnost cestovat, a tak se skupina 37 žáků vydala na zájezd do Londýna a jižní Anglie.

Vyrazili jsme v neděli ráno za slunečného počasí v doprovodu paní zástupkyně Reptové, paní učitelky Hanzelkové a pana asistenta Lukáše. Cesta ubíhala poměrně rychle, provoz byl celkem plynulý, a tak než jsme se nadáli, překročili jsme hranice a ocitli se v Německu. Tam byla první delší zastávka, kterou jsme věnovali večerní očistě a pak už nás čekal noční přejezd Německem přes Belgii do francouzského Calais. V tu chvíli nás čekala pouze asi 40minutová cesta Eurotunelem a v časných ranních hodinách jsme přijeli do Folkestonu. Po nezbytných formalitách jsme mohli pokračovat směrem na Greenwich a Londýn.

V Greenwichi jsme si prošli královský park, prohlédli jsme si observatoř a vyfotili se u nultého poledníku.

Další zastávkou byl Londýn. Cesta metrem, přes Milenium Bridge směrem k St. James´s parku na obhlídku Buckinghamského paláce. Bohužel jen zdálky – chystají se velké „královniny“ oslavy, takže přístup ke královskému sídlu byl uzavřen. Společnost nám dělaly pouze veverky přítomné všude kolem nás. Pak cesta do Hyde parku a piknik a kolem koncertního sálu Royal Albert Hall směrem k Natural Science Museum, foto na Leicester Square s Mr. Beanem a pak už jen setkání s našimi hostitelskými rodinami.

Druhý den nás přivítal přístav Portsmouth. Prohlédli jsme si vyhlídkovou věž Spinaker Tower a pak už nás čekala jenom plavba lodí a prohlídka lodi Victory admirála Nelsona. Ochutnali jsme typickou britskou pochoutku fish´n´chips a pak zase hurá zpět do Greenwiche k rodinám.

Třetí den nás čekal větrný a chladný Brighton, krmení racků, prohlídka památníku Royal Pavilon, nákupy a opět větrná loterie u pískovcových útesů Seven Sisters. Sbírali oblázky, udělali pár fotek a vydali se zpět k našemu přechodnému obydlí. Pak už nás čekalo jenom balení a před námi byla poslední noc.

Ráno jsme nasedli do autobusu a pokračovali v prohlídce Londýna. Lanovka Emirates přes Temži, plavba lodí po řece, odpočinek v Tate Galery a procházka po nábřeží kolem Toweru.

V podvečer po celodenním putování Londýnem jsme se díky pánům řidičům posílili párkem před cestou a pak už hurá domů. V pátek v odpoledních hodinách si nás převzali naši rodiče a my jsme se unaveni, ale plni dojmů vydali do svých domovů.

Nebyly nalezeny žádné obrázky