Celostátního finále soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“

10.06.2014

celosttnho finle soute hledme nejlepho mladho chemika r 2 20140610 1808384989Ve středu 4. 6. 2014 se v prostorách pořádající Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice uskutečnil druhý ročník celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR. Jakub Ondřej, žák 9.B třídy naší školy, bojoval o titul mistra republiky spolu se 40 finalisty z jedenácti krajů , přičemž v regionálních kolech soutěžilo celkem 8000 žáků devátých tříd. Jakub obsadil skvělé 21.místo, a stal se tak jedním z nejnadanějších budoucích chemiků naší země.
Kromě testování a laboratorní práce na finalisty čekal bohatý doprovodný program: barmanská show, ochutnávka netradičních koktejlů a molekulární zmrzliny, ukázka chemických pokusů a exkurze po FChT. Slavnostního vyhlášení a předání cen se zúčastnili významní hosté z řad partnerů soutěže. Nejlepší chemici si odnesli iPad, LED TV, herní konzoli Xbox, mobilní telefon, fotoaparát a mnoho dalších hodnotných cen. Odměněno bylo všech 40 finalistů.

Jakubovi přejeme hodně úspěchů ve studiu na SPŠ chemické v Ostravě a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i města Oder.

Alexandra Reptová

Nebyly nalezeny žádné obrázky