Bobřík informatiky 2022

27.11.2022

V měsíci listopadu proběhla na naší škole podruhé celostátní předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství, Bobřík informatiky. Soutěž byla realizována v rámci hodin informatiky, a to formou online testu, ve kterém žáci odpovídali na otázky z oblastí informatického myšlení a digitální gramotnosti. Letos jsme k loňským kategoriím Mini, Benjamin a Kadet nově přidali také dvě kategorie pro ukrajinské žáky. Díky tomuto způsobu realizace se do soutěže úspěšně zapojilo celkem 264 žáků. Nejúspěšnější řešitele dle jednotlivých kategorií naleznete níže.

Kategorie Mini (4. – 5. ročník)

 1. Elizabeth Popovová
 2. Štěpánka Plávodská
 3. Josef Salach
 4. Zuzana Klimková
 5. Zuzana Medunová

Kategorii Ukrajinských žáků 1. stupně (4. – 5. ročník)

 1. Kateryna Dmytrenko
 2. Sofia Boiko
 3. Mariia Demchenko
 4. Mariia Shumlanska
 5. Eugene Lebedenko

Kategorie Benjamin (6. – 7. ročník)

 1. Stella Marie Čejková
 2. Tobias Pelc
 3. Štefan Mizera
 4. Karolína Gletova
 5. Karolína Dibelková

Kategorie Kadet (8. – 9. ročník)

 1. Adam Moussa
 2. Julie Murínová
 3. Tereza Kajšová
 4. Radek Maléř
 5. Matyáš Zhasil

Kategorie Ukrajinských žáků 2. stupně (6. – 9. ročník)

 1. Kira Dymková
 2. Vlad Fedoruk
 3. Ihor Ursu
 4. David Piloyan
 5. Yaromyr Pushkar

Uvedení soutěžící byli na slavnostním vyhlášení, které proběhlo 24. 11., odměněni diplomy a rovněž odměnami, mezi kterými se objevily mimo jiné bezdrátová sluchátka, bezdrátová myš, bezdrátová nabíječka a flash disky. Za možnost takto štědře ocenit soutěžící děkujeme paní asistentce Miladě Zhasilové, která do soutěže věnovala některé hodnotné odměny, panu řediteli za věnování některých menších a také vedení školy za poskytnutí finančních prostředků na pořízení dalších odměn.
Děkujeme všem žákům, kteří se do soutěže zapojili, za jejich aktivitu a zápal při vyplňování soutěžních otázek. Protože soutěž v kategoriích pro základní školy nemá další kola (krajské a celostátní), nezbývá nám nic jiného než se těšit na jejich výkony v rámci příštího ročníku soutěže.

Za vyučující informatiky,
Mgr. Tomáš Kubíček
koordinátor soutěže