Adaptační kurz 6. A

08.10.2010

joomplu:198Ve čtvrtek, 23. září ráno, jsme se celá naše třída sešli na autobusovém nádraží v Odrách. Odtud nás autobus dopravil do Spálova na místní faru, která se stala po další dva dny naším přechodným domovem.

Po ubytování a vydatném obědě jsme vyrazili na pěší výlet k větrné elektrárně Lipná. Na místě jsme obdivovali její výšku a nádherné rozhledy do okolní krajiny. Z výletu jsme se vrátili zpět na faru docela unaveni, ale ještě s dostatkem sil na večerní táborák. Oheň připravili kluci a už jsme mohli všichni společně opékat buřty. Po večeři jsme hráli pod vedením školního psychologa společenské hry, které nám pomohly lépe se navzájem poznat. Pak už přišla večerka a hurá na kutě. Někteří z nás nemohli dlouho do noci usnout, ale nakonec přece jen všechny únava přemohla.
Druhý den jsme se po budíčku a snídani dali do závěrečného úklidu a balení všech věcí zpět do batohů, což se ne všem hned na první pokus podařilo. Celý kurz uběhl nečekaně rychle a už jsme byli na cestě zpět do Oder.

Ze Spálova jsme se, opět za pěkného počasí, vydali pěšky směr Maria – Stein. Z kopce se šlo poměrně dobře a už jsme byli u skály Panny Marie. V blízké místní restauraci jsme se občerstvili a nabrali nové síly k dalšímu pochodu. Potom jsme pokračovali do Heřmánek, odkud nás vlak dopravil zpět do Oder.

Vrátili jsme se unaveni, ale plní zážitků a nových kamarádství. A už teď se těšíme na další společné výlety a jiné školní akce.

Petr Dostalík

Nebyly nalezeny žádné obrázky