Categories: Tento školní rok Leave a comment

Adapťák šesťáků

joomplu:2341Noví třídní, pro některé nová škola, noví spolužáci, nový systém práce, prostě ADAPTACE. Tři dny jsme se rozkoukali ve škole a hned jsme se odjeli seznamovat.  I za humny je krásně a proto jsme v nedalekém Spálově našli na dvoudenní pobyt ideální útočiště.

Třicetičlenná skupina byla hned rozdělena do 4 skupin, každý si vylosoval barevnou kartu. Družstvo fialových dostalo velkou důvěru a byla jim svěřena příprava oběda, červení se postarali o večeři, žlutí nachystali snídani a modří podle potřeby vařili kotle čaje. Nejprve jsme ale všichni vyrazili na nákup surovin a do místní vyhlášené pekárny pro chleba a pečivo. Musím všechny kuchtíky pochválit, protože bez větších problémů se poprali s vařením špaget, výrobou tuňákové pomazánky a mazáním 90-ti rohlíků.
Součástí dne byly také seznamovací aktivity, hry, soutěže ve štafetách a malé divadlo, kdy každá skupinka nacvičila dle vlastní fantazie známou pohádku, kterou si opět vylosovala.

Jsem ráda, že se adaptačního pobytu zúčastnilo opravdu všech 30 žáků nové šesté A. Děti ze spádových obcí tak velmi rychle poznaly nové kamarády a spolužáky. Já jsem se bleskurychle začala orientovat ve 30-ti nových jménech a  nasbírala jsem nejcennější poznatky o svých svěřených dětech mimo vyučování.

Za pomoc při organizaci děkuji paní psycholožce Petře Chytilové a panu asistentu Richardu Blaževičovi.

nová třídní pro šestou ááá – Lenka Rudolfovááá  🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.